ANASAYFA ORDUSPOR STORE ORDUSPOR DERGİSİ MULTIMEDYA İLETİŞİM        
Hoşgeldiniz, ziyaretçi! Lütfen üye girişi yapın veya kayıt olun!
Kulüp Futbol Basketbol Altyapı Amatör Branşlar Başsağlığı Kutlama Basın Duyurusu Kadın Futbol

Futbolcumuz Ahmet Kuru'dan Açıklama

Ekleme tarihi : 02 Şubat 2016 Salı - 13:37

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu 01.02.2016 tarihinde almış olduğu karar hakkında

 

Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu 01.02.2016 tarihinde almış olduğu karar ile tarafıma 6 ay resmi müsabakalardan men cezası vermiştir.
 
15.11.2015 tarihinde oynanan Ümraniyespor- Orduspor müsabakasında yapılan test sonucu tarafımdan alınan örnekte yasaklı maddeye rastlanmıştır. Ancak yapılan incelemeler sonucunda tarafımdan alınan örnekte yasaklı madde çıkmasına 05.05.2015 ve 31.05.2015 tarihleri arasında tedavi amaçlı olarak almış olduğum ilaçların sebep olduğu ortaya çıkmıştır. Alınan örnekte clomifene maddesi bulunmuştur. Hiçbir şekilde müsabakalarda performansımı artırmak amacıyla ilaç kullanmadım.
 
Biraz önce ifade ettiğim gibi sadece tedavi amaçlı olarak ligin bitmiş olduğu tarihte ve hiçbir maçın olmadığı tarihlerde kullanmış olduğum ilaçlar buna sebep vermiştir. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi farmokoloji uzmanlarının yapmış olduğu incelemede kullanmış olduğum ilacın normalda 2 ay vucutta kalabileceği fakat bazı vücutlarda daha uzun kalabileceği rapor edilmiştir.
 
Zaten TFF PFDK da bu durumu dikkate alarak Dopingle mücadele talimatının 39. Maddesini de göz önünde bulundurarak indirim sebeplerini uygulamış ve tarafıma 2 yıl yerine 6 ay ceza vermiştir. Ancak hiçbir şekilde müsabakarı etkilemek amaçlı ilaç kullanmadığım için bu cezanın indirilmesi amacıyla TFF Tahkim Kuruluna da itiraz etmeyi düşünüyorum.
 
Bilindiği üzere ben Orduspor’a yıllardır hizmet verdim. Orduspor Kulübünden de ödenmemiş alacaklarım olmasına rağmen Orduspor’u yeniden ayağa kaldırmak ve hak ettiği yere gelmesi için mücadele vermek amacıyla Orduspor’a yeniden geldim. Orduspor Kulübü büyük mali sıkıntılar içerisindeyken bu mücadeleye girdim. Sezon başında Orduspor Yönetimi ile görüşmemizde takıma ağabeylik yapmak ve destek vermek amacıyla geri döndüm. Transferin son dakikalarında bir başka takım ile sözleşme imzalamak üzere iken Orduspor aradığında hiç düşünmeden Orduspor Kulübünü tercih ettim ve boş mukaveleye imza attım.
 
Şu ana kadar Almanya ve Türkiye olmak üzere 3 şampiyonluk yaşadım, 3 takımda play off a kalma başarısı gösterdim, futbol oynadığım hiçbir takım küme düşmedi. Almanya profesyonel liglerinde ilk defa bir Türk olarak gol kralı olma başarısını gösterdim. Şu ana kadar 380 maçta 120 gol attım ve kariyerimi doping yaparak asla lekelemek istemem. Buna ihtiyacım da yok zaten. Ancak yukarıda ifade ettiğim gibi tedavi amaçlı kullandığım ilaçta bulunanan clomifene maddesi bugün yaşadığımız problem ile karşı karşıya kalmama sebep oldu.
 
Bu nedenle çok üzgünüm. İnşallah bu cezanın daha da indirilmesi amacıyla Tahkim Kurulu’na yapacağımız başvuru sonucu TFF Tahkim Kurulu tarafıma verilen ceza da indirim yapar ve ben de Orduspor Kulübüne hizmet vermeye kaldığım yerden devam ederim. Bilgilerinize.
 
Ahmet KURU
Orduspor Kulübü Futbolcusu

 

Bu haber 1406 kez okundu

Ad, Soyad  
E-posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu